een zomers terras voor de vrijwilligers van Stichting Sjatoo010

25 jul 2026

hans tobé

Ontmoeting
Groen en natuur
Opknappen van de buurt

Doneer

Doe een iDeal-donatie aan dit initiatief.


Bij een anonieme donatie tonen we geen persoonsgegevens in het donatieoverzicht.


Bekijk de algemene voorwaarden

Inloggen | Account aanmaken

Aanmelden als vrijwilliger









Bekijk de algemene voorwaarden

Mijn bijdrage wijzigen

Mijn bijdrage wijzigen

Mijn bijdrage intrekken

Mijn bijdrage intrekken

Een vraag stellen


Bekijk de algemene voorwaarden



€ 0,00 van € 3.365,00 gedoneerd open
€ 3.365,00 nog nodig
0% bereikt
0 donaties
41 dagen te gaan
Bijdragen (0)

Initiatiefomschrijving

Initiatiefomschrijving – Terras rondom het clubhuis van Stichting Sjatoo010
Ons initiatief richt zich op de realisatie van een houten terras rondom het clubhuis van Stichting Sjatoo010 in de stadswijngaard in de wijk Fascinatio. Het clubhuis is een ontmoetingsplek voor vrijwilligers, buurtbewoners, scholen en maatschappelijke organisaties. Met de aanleg van dit terras creëren we een veilige, toegankelijke en uitnodigende buitenruimte waar bezoekers comfortabel kunnen verblijven tijdens educatieve activiteiten, bijeenkomsten en ontmoetingsmomenten.
Wij vinden het mooi om dit initiatief uit te voeren omdat Stichting Sjatoo010 zich inzet voor verbinding in de wijk. In onze stadswijngaard brengen wij jong en oud samen rondom natuur, duurzaamheid, educatie en ontmoeting. Steeds vaker ontvangen wij basisschoolleerlingen voor educatieve programma’s over natuur, biodiversiteit en wijnbouw. Ook ouderen uit de wijk bezoeken onze locatie voor rondleidingen, ontmoetingsactiviteiten en workshops. Op dit moment ontbreekt echter een geschikte buitenvoorziening waar groepen prettig kunnen zitten, samenkomen en deelnemen aan activiteiten.

Wat we gaan doen:
Wij gaan met onze vrijwilligers een duurzaam houten terras aanleggen rondom het clubhuis. Het terras wordt volledig in eigen beheer gerealiseerd. De werkzaamheden bestaan uit het voorbereiden van de ondergrond, het plaatsen van de fundering en het aanbrengen van de houten vlonderconstructie. Dankzij de inzet van vrijwilligers blijven de kosten beperkt tot uitsluitend de benodigde materialen.

Wat we nodig hebben
Wij vragen een bijdrage voor de aanschaf van de materialen, waaronder:
• geïmpregneerde vlonderplanken
• onderconstructie en bevestigingsmaterialen
• verstelbare terrasdragers
• funderingselementen
• afwerkingsmaterialen
De totale realisatie wordt uitgevoerd door vrijwilligers van Stichting Sjatoo010. Hierdoor wordt iedere financiële bijdrage direct ingezet voor de fysieke aanleg van het terras.

Waarom anderen hieraan meebetalen
Met deze bijdrage wordt geïnvesteerd in een duurzame wijkvoorziening waar veel Capellenaren direct profijt van hebben. Het terras maakt het mogelijk om scholen beter te ontvangen tijdens lesprogramma’s, ouderen een comfortabele plek te bieden tijdens bezoeken en vrijwilligers een prettige buitenruimte te geven voor ontmoeting en activiteiten. Het terras versterkt daarmee de maatschappelijke functie van het clubhuis als groene ontmoetingsplek in Fascinatio.

Wat krijgt de wijk hiervoor terug
De wijk krijgt er een toegankelijke buitenruimte bij die gebruikt wordt voor:
• educatieve schoolbezoeken
• ontmoetingsactiviteiten voor ouderen
• workshops en wijkbijeenkomsten
• vrijwilligersactiviteiten
• culturele en maatschappelijke evenementen in de wijngaard

Planning
Wij willen het terras realiseren in de komende maanden, zodat het direct gebruikt kan worden tijdens het nieuwe seizoen van schoolbezoeken en wijkactiviteiten.

Voor wie

Voor wie doen we dit?
Dit initiatief is bedoeld voor verschillende groepen binnen de wijk Fascinatio en omliggende wijken. In de eerste plaats voor de vrijwilligers van Stichting Sjatoo010, die zich inzetten voor het beheer van de stadswijngaard en het organiseren van maatschappelijke activiteiten. Daarnaast is het terras bedoeld voor basisschoolleerlingen die deelnemen aan onze educatieve programma’s over natuur, biodiversiteit en duurzaamheid.

Ook ouderen uit de wijk maken gebruik van onze locatie tijdens ontmoetingsactiviteiten, rondleidingen en creatieve bijeenkomsten, zoals bijvoorbeeld “Schilderen in de Wijngaard” . Verder staat het terras open voor buurtbewoners en bezoekers die deelnemen aan workshops, open dagen en andere maatschappelijke activiteiten bij Sjatoo010.

Met dit terras creëren we een laagdrempelige ontmoetingsplek waar jong en oud samenkomen, elkaar ontmoeten en kunnen genieten van de groene omgeving van de stadswijngaard.

Omschrijving van de plek

Clubhuis Sjatoo010

Begroting

Aantal Prijs p/s Omschrijving
1 € 85,00 Worteldoek
1 € 500,00 Betontegels
1 € 580,00 Terrasdragers
1 € 555,00 ondertegels
1 € 65,00 Verbindingsmateriaal
1 € 880,00 vlonderplanken
1 € 180,00 schroeven
1 € 180,00 afwerking
1 € 90,00 rubber pads
1 € 250,00 huur zaag materiaal

Vrijwilligers nodig voor

voor het realiseren van de vlonder, hiervoor gaan we ook gebruikmaken van de vrijwilligers van Sjatoo010

Vragen?

Kijk of het antwoord bij 'veelgestelde vragen' staat

+ 31 (0) 10 30 74 681

helpdesk@maakcapelle.nl

Je kunt ons ook bereiken via
Whatsapp!

Nieuwsbrief

Houd mij op de hoogte van:


Aanvinken om belangrijke informatie over maakcapelle te ontvangen.
Aanvinken om informatie over nieuwe initiatieven van maakcapelle te ontvangen.

Privacyverklaring

Ik ga ermee akkoord dat mijn gegevens verwerkt worden zoals beschreven in de privacyverklaring versie 1.1.

Deel deze pagina

Vertel je buren over Maak Capelle